Toggle Bar

Oszuści podszywają się za konsultantów Blockchain.com i wyłudzają pieniądze 

Uwaga fałszywi konsultanci Blockchain oferują wypłatę kryptowalut z Twojego konta. Uważaj, możesz stracić wszystkie oszczędności.

Osoba, która będzie do was dzwonić będzie podszywała się za pracownika serwisu blockchain.com. Zazwyczaj to osoby ze wschodnim akcentem. Poinformują Cię, że zarejestrowali kilka prób nieudanego logowania i pomogą w ponownym zalogowaniu się lub w wypłacie pieniędzy. Zostaniesz również poinformowany o tym, że niby konto zostało zablokowane więc zaproponują przygotowanie wniosku w celu wypłaty środków. Otrzymasz wniosek mailem, w którym znajdzie się przycisk np. “kliknij tutaj”, po którego kliknięciu i zalogowaniu się do serwisu oszuści będą mogli wyłudzić wasze dane i wykraść pieniądze.


Nie dajcie się zwieść, bo zamiast otrzymać obiecane pieniądze padniesz łupem oszustów wyłudzających dane, którzy wyczyszczą wasze konto bankowe albo portfel, na którym macie kryptowaluty.

Spółka Blockchain wydała komunikat w powyższej sprawie, w którym ostrzega przed tego typu incydentami.

 

Włącz czujność i zgłaszaj przypadki

Oszuści łapią się różnych sposobów, by wyłudzić nasze dane i pieniądze. Jeśli takie kontakty i wiadomości dotrą również do Ciebie – reaguj. Zgłaszaj – dla siebie i innych.

- zgłaszajcie oszustwo lokalnej policji – osobiste zgłoszenie jest zazwyczaj preferowane, ale w niektórych sytuacjach możliwe jest również złożenie zgłoszenia drogą telefoniczną lub online.
- zgłaszajcie do CSIRT NASK każdą podejrzaną stronę, a także wiadomości e-mail i SMSy, które mogą wyłudzać dane. Formularz znajdziecie na stronie https://incydent.cert.pl
-
 zgłoszajcie do swojego operatora komórkowego

Developed in conjunction with Joomla extensions.