Toggle Bar

Oszuści podszywają się za konsultantów Blockchain.com i wyłudzają pieniądze 

Uwaga fałszywi konsultanci Blockchain oferują wypłatę kryptowalut z Twojego konta. Uważaj, możesz stracić wszystkie oszczędności.

Kampania dopłat 2024 – rolnicy składają wnioski

Od 15 marca 2024 r. można się ubiegać o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Do tej pory ARiMR zarejestrowała 6,9 tys. wniosków.

1,5% podatku dla OPP – co zrobić, by środki trafiły do organizacji

Podatnicy rozliczający PIT za 2023 rok mogą zadeklarować przekazanie 1,5% swojego podatku dla dowolnie wybranej OPP, która znajduje się w wykazie organizacji uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2023 r. w 2024 r.

Toyota Bank Polska ukarany za brak zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych

Prezes UODO ukarał Toyota Bank Polska S.A. kwotą 78 tys, zł. Kara została nałożona za niezgłoszenie Prezesowi UODO naruszenia ochrony danych osobowych bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 72 godzin po stwierdzeniu naruszenia.

Straty w uprawach w 2023 r. – decyzje są wydawane a pierwsze płatności realizowane

Producenci rolni, w gospodarstwach których szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych wyniosły powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji roślinnej, mogli się ubiegać o wsparcie od 29 lutego do 15 marca 2024 r. Zarejestrowano ponad 131 tys. wniosków. ARiMR wydała już 3,1 tys. decyzji o przyznaniu dopłat z tego tytułu, a na konta niemal 600 rolników w pierwszym dniu wypłat trafiło ok. 4 mln zł.

MF: KAS wykryła zawyżone zwroty podatku VAT

Ministerstwo Finansów informuje: Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała rozliczenia podatku VAT w spółce z branży przemysłowej. Kontrola celno-skarbowa wykazała zawyżone kwoty podatku VAT. KAS udaremniła zwrot nienależnego podatku wysokości blisko 65 mln zł.

Ochrona danych osobowych: Blisko 1,5 mln kary dla Santander Bank Polska

UODO nałożyło administracyjną karę pieniężną w wysokości blisko 1,5 mln zł na Santander Bank Polska S.A. za brak zgłoszenia naruszenia ochrony danych.

Decyzja ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze

W związku z najnowszymi odczytami inflacji oraz prognozami dynamiki cen podstawowych produktów spożywczych objętych przejściową stawką VAT 0%, Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu po 31.03.2024 roku okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Czy oszczędności Polaków mają płeć?

Bank Credit Agricole sprawdził, jak i na co oszczędzają kobiety i mężczyźni. Okazuje się, że obie płcie regularnie odkładają pieniądze, starają się kupować taniej. Różni je skłonność do zmartwień i podejmowanego ryzyka, a także cele oszczędnościowe. 

Podkategorie

Developed in conjunction with Joomla extensions.